niedziela, 5 lipca 2015

SŁOWIŃSKI PARK NARODOWY.

Zasypywany Las.
W Parku zachowały się niemal w całości lasy nadmorskie jak: bory bażynowe, bory bagienne i lasy bukowe.
Niszczycielskie siły przyrody pokazują walkę lasu z górami zasypującymi go piasku. Las jest zasypywany na wysokość kilku metrów a póżniej las powoli ginie zasypany po koronę drzew. Czasami widać kikuty wcześniej zasypanych drzew. Są obszary piaszczystej pustyni na których są wydmy zwane szarymi. Na ich powierzchni jest warstewka gleby, co sprawia, że tu zaczyna budzić się życie. Są też wydmy białe na których nie znajdziemy śladu życia biologicznego.
Jest w Parku też zniszczony przez wędrującą wydmę kościół p.w. Św. Marcina. Ruiny kościoła są pozostałością po wsi Stara Łeba , która w przeszłości zniknęła pod zwałami piasku.
Od KRYSTYNY B. Bardzo dziękuję !!!
Dzięki tym widokówkom dowiedziałem się, że istnieje Słowiński Park Narodowy, jaka jest jego flora i fauna, jakie zjawiska w Parku występują, kto to byli Słowińcy i wiem o wielu innych ciekawych sprawach dotyczących tego regionu. Jeszcze raz dziękuję bardzo KRYSIU !!!

1 komentarz:

  1. Kaziku, tak pięknie przyłożyłeś się do opisania każdej z pocztówek, zadałeś sobie sporo trudu, żeby wyszukać ciekawe informacje :) Myślę, że każdy kto tu zajrzy z przyjemnością poczyta Twoje opisy.
    Wysyłać do Ciebie pocztówki to sama przyjemność :)

    OdpowiedzUsuń